نوشت افزار

دانستنی های شگفت انگیز درباره نوشت افزار

 

 

با جوهر 153/600 خودکار بیک میتوان خطی تا کره ماه کشید

شرکت خودکار نوستالوژیک بیک طی تحقیقاتی اعلام کرد که با جوهر هر خودکار بیک میتوان خطی در حدود 2/5 کیلومتر کشید و با توجه به اینکه مسافت زمین تا ماه حدود 384/000 کیلومتر است  پس میتوان به وسیله جوهر 153/600 خودکار بیک خطی مستقیم تا کره ماه کشید.

 

 

مداد قدرتمندتر است یا خودکار؟

بوسیله مغز گرافیتی مدادهای معمولی می توان خطی به طول 35کیلومتر رسم کرد. این نتیجه تحقیقات گروهی است که در مقابل تحقیق شرکت بیک قصد داشتن توانایی مداد رو اثبات کنند . البته اگر قصد  دارید تا دست به این آزمایش بزنید حتما مداد تراش تیز به همراهتون ببرید.

 

 

نان بیات ابزاری مناسب برای پاک کردن گرافیت مداد

پیش از آنکه پاک کن های امروزی مورد استفاده قرار بگیرند از نان بیات برای پاک کردن گرافیت مداد استفاه میشده است . پاک کن های امروزی اولین بار در سال 1770 مورد استفاده قرار گفتند. اگر شما هم پاک کنتان را گم کردید می توانید از یک تکه نان استفاده کنید.

 

 

صرفه جویی 70تن فلز تنها با یک سوزن منگنه کمتر

اگر کارمندان کشور آلمان در طول یک سال تنها یک عدد سوزن منگنه صرفه جویی کنند در پایان سال بیش از 70تن فلز یعنی چیزی در حدود بار 2قطار باربری پس انداز خواهد شد. این تحقیقی است که در کشور آلمان که قطب صنعتی اروپا محسوب میشود انجام گرفته است و نتیجه آن بسیار جالب توجه بوده است.

 

 

 

3/5 لیتر نفت خام برای تولید کارتریج جوهری استفاده می شود

کارتریج های جوهری بوسیله نفت خام تولید میشوند و یکی از دلایل تفاوت کیفیت کارتریج ها و همچنین تفاوت قیمت کارتریج ها در بازار کیفیت مواد اولیه به کار برده شده در آن است.برای ساخت آن ها 3کوارت نفت خام استفاده میشود . کوارت یک واحد اندازه گیری و کمی بیشتر از لیتر است.

 

 

 

 

مرگ بیش از 100نفر در جهان به دلیل در خودکار

جویدن در خودکار یکی از عاداتی است که بسیاری افراد را درگیر کرده است . این عادت میتواند تا آنجا پیش برود که باعث بلعیده شدن و در نتیجه خفه شدن گردد .همین امر باعث شده بسیاری از سازندگان خودکار سوراخی در انتهای در خودکار قرار دهند تا در صوت قورت دادن فرد دچار خفگی نشود.

 

 

 

هایلایتر زرد پیشتاز فروش

رنگ زرد از بزرگترین محرک های ذهنی به شمار می رود و به دلیل ملایم بودن برای هایلایت کردن بخش های طولانی و مهم متن مناسب است . همچنین افرادی که از کوررنگی رنج میبرند با رنگ زرد رابطه خیلی خوبی دارند. این موضوع در واقع یکی از دلایل اصلی محبوبیت رنگ زرد در میان سایر رنگ هاست .

 

شاه لویی چهاردهم و اولین منگنه تاریخ

اولین منگنه تاریخ برای لویی چهاردهم پادشاه فرانسه در قرن چهادهم ساخته شد . نشان سلطنتی روی این منگنه حک شده است این منگنه بسیار با شکوه ساخته شده است .