لوازم التحریر اداری

 

 

 

تفاوتی نمی‌کند که در دفتر کاری بزرگ  یا کوچک مشغول به کار هستید، ولی اگر مسئولیت خرید ملزومات اداری شرکت خود را به عهده دارید باید حتما مدیریت درستی داشته باشید.در این مقاله به نکات مفیدی اشاره می‌کنیم که انتخاب لوازم التحریر اداری را آسان‌تر و مقرون‌به صرفه‌تر می‌کنند.

 

 

نیاز سالانه را درنظر بگیرید

میزان مصرف ملزومات اداری هر کارمند را ارزیابی کنید به‌عنوان مثال اگر تعداد کارمند اداره و یا شرکت  زیاد باشد، همیشه برنامه‌ریزی از قبل، خرید به‌صورت عمده و گرفتن تخفیف به‌سود شما خواهد بود.

 

 

اقلام مورد نیاز را تهیه کنید

شاید در محل کار شما نیازی به مداد‌رنگی و رنگ نباشد ولی وجود ماژیک و پد استمپ ضروری باشد بنابراین تهیه لیستی از اقلام و لوازم التحریر مورد نیاز کمک می‌کند تا بیهوده پول خرج نکنید و هم‌چنین وقت خود را بیهوده هدر ندهید.

 

 

به کیفیت اندازه کمیت اهمیت دهید

 

کیفیت یعنی عمر محصولاتی که تهیه کردید طولانی بوده و در نهایت مقرون‌ به‌صرفه باشند. البته قابل ذکر است که در بازار هم لوازم التحریر ارزان به وفور یافت می شود و هم لوازم التحریر گران. هنگام خرید علاوه‌ بر قیمت به کیفیت ملزوماتی که قصد خرید دارید توجه نمایید و سعی کنید اجناسی با مارکهای قدیمی و معروف که سالها در بازار وجود دارند خریداری نمایید . برای مثال زونکن در بازار ایران از 3/000 تومان هست تا 12/000 تومان و از این میان زونکن با مارک پایا و مارک کلاسیک جزو زونکن های قدیمی و پرفروش بازار هستند..

 

 

 

 

بودجه خرید مجدد را حتما در نظر بگیرید

گاهی اوقات علی‌رغم تمام برنامه‌ریزی‌ که کردیم ممکن است محاسبات درست از آب درنیایند و به دلایل مختلفی از قبیل افزایش تعداد کارمندان و طولانی شدن پروژه اواسط سال برخی از اقلام و لوازم التحریر تمام شده و نیاز به خرید مجدد داشته باشیم . بنابراین بهتر است همیشه کمی بودجه برای مواقع ضروری کنار بگذاریم.

 

 

تشویق کارمندان به استفاده‌ی صحیح از لوازم‌ التحریر اداری

با ارسال پیام به کارمندان اهمیت استفاده‌ی صحیح از ملزومات اداری را تاکید کنید تا از این‌ طریق اداره یا سازمان به یک محیط دوستدار طبیعت مبدل شود. اگر سطح آگاهی کارمندان در این زمینه افزایش یافته و به اهمیت کاری که خواسته شده پی ببرند نه‌تنها محیط زیست برای طولانی مدت حفظ شده بلکه سود مالی فراوانی هم برای سازمان در برخواهد داشت.